איתות ברכב: מתי צריך לאותת? לתשובה המלאה | אסק רלב"ד

איתות ברכב: מתי צריך לאותת? | אסק רלב"ד

פניות

יש לאותת לפני כל שינוי בנתיב או פנייה שעתידים לבצע. תפקידה של פעולת האיתות הוא לסמן לנהגים האחרים על כוונתכם ולהתריע על פנייה ושינוי מסלול. האיתות צריך להיעשות בזמן מספיק שייתן לנהגים האחרים אפשרות להתכונן לשינוי הזה.

ירידה לשול הדרך

ירידה לשול הדרך מחייבת איתות לצד ימין עד להגעה לשול. כשעוצרים בשול כדאי להפעיל אורות חירום, באמצעות הפעלה של ארבעה אורות האיתות ברכב יחדיו, בלחיצה על כפתור ייעודי. בתרחישים כאלה רצוי לדאוג שאורות הרכב דלוקים ושיש ברכב משולש ואפוד זוהרים, זאת כדי למנוע עד כמה שאפשר מצב מסכן חיים. על תרחישים נוספים בהם עולה השאלה מתי צריך להדליק אורות תוכלו לקרוא בקישור זה.

צומת

צומת הוא מפגש של שתי דרכים או יותר, מה שהופך את האיתות בו לחשוב מאוד. אפשרויות הנסיעה בצומת הן פנייה ימינה, פנייה שמאלה והמשך נסיעה ישר. חשוב מאוד לאותת לפני פנייה ימינה או שמאלה וזאת כדי להודיע לנהגים אחרים בכביש על סטייה מהדרך, ובכך לאפשר להם לתכנן את הנסיעה שלהם בצורה נכונה ובטוחה.

כיכר

האיתות בכיכר הוא נושא מעורפל במקצת וחובת האיתות בה מעלה סימן שאלה. נתחיל בלענות על השאלה אחת ולתמיד – כן, יש צורך באיתות ימינה כשנכנסים לכיכר וכשיוצאים ממנה. בכיכר בעלת נתיב אחד מותר לאותת לכל כיוון בהתאם לפנייה שעתידים לפנות. האיתות ברכב מסמן לנהגים מאחור ומהצד על הכוונה להיכנס לכיכר או לצאת ממנה ובכך יכול לסייע במניעת תאונות רבות.

איך מסמנים על פנייה כשאורות האיתות לא עובדים?

כשאחד מאורות הרכב אינו פועל יש צורך במציאת חלופה, וכמובן בתיקון התקלה בהקדם האפשרי. ברכב קיימים סוגים רבים של אורות שלהם תפקידים שונים, אחד מהם הוא אורות האיתות ברכב (אילו סוגי אורות קיימים ברכב? לחצו כאן לרשימה המלאה). כשאורות האיתות ברכב לא עובדים נצטרך לאותת ביד. נוציא מחלון הרכב את הזרוע השמאלית עד למרפק ובקו אופקי ונסמן לכיוון ימין או שמאל בהתאם לכיוון שאליו רוצים לפנות.

איתות ברכב

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

רכב במבחן ריסוק

מה זה מבחן ריסוק?

מבחני ריסוק נעשים במטרה לדרג את רמת הבטיחות של כלי הרכב החדשים. מבחני הריסוק נועדו לבדוק את ההשפעות של תאונת

טסט נהיגה חיצוני

כמה עולה טסט חיצוני?

טסט חיצוני – מבחן נהיגה מעשי טסט חיצוני הוא בעצם השלב האחרון בתהליך הוצאת רישיון. לאחר הוצאת טופס ירוק (כאן

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.