האם מותר להשתמש במושב בטיחות שעבר תאונה? | Ask רלב"ד
חיפוש

האם מותר להשתמש במושב בטיחות שעבר תאונה?

אם רכב מעורב בתאונת דרכים, יש צורך להחליף את מושב הבטיחות. מושבי בטיחות לילדים נועדו להגן על נוסעים צעירים במקרה של תאונה, והם יכולים לסבול נזק נסתר שעלול לפגוע ביעילותם בתאונות עתידיות.

גם אם אין סימני נזק נראים לעין, הכוחות המופעלים במהלך התנגשות עלולים להלחיץ ​​ולהחליש את מבנה מושב הבטיחות, ולהשפיע על יכולתו לספק הגנה מיטבית. בנוסף, הרתמות, האבזמים ורכיבים אחרים עלולים להיפגע, ולהשפיע על הפונקציונליות שלהם.

כדי להבטיח את בטיחות ילדכם, מומלץ מאוד להחליף את מושב הבטיחות לאחר כל תאונה, ללא קשר לחומרתה. פנה ליצרן או עיין במדריך למשתמש של המושב לקבלת הנחיות ספציפיות לגבי החלפה לאחר תאונה. לעתים קרובות יצרנים מספקים מידע על קריטריונים להחלפת המושב לאחר תאונה ועשויים להציע הנחות בקניית מושב חדש.

זכרו שבטיחות ילדכם היא מעל הכל, וחשוב לתת עדיפות לרווחתם על ידי הקפדה על ההנחיות וההמלצות להחלפת מושבי בטיחות לילדים לאחר תאונה.

האם צריך להחליף מושב בטיחות גם במקרה של תאונת דרכים קלה?

אם מדובר בתאונה קלה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית (NTSHA) הגדירה 5 שאלות, שאם התשובה על כולן היא חיובית, אין צורך להחליף את המושב. גם אם רק תשובה אחת מתוך החמש יוצאת שלילית עליכם להחליף את מושב הבטיחות לאחר תאונה זו.

שאלות לבדיקה במקרה של תאונה קלה הן:

  1. ניתן היה להסיע את הרכב ממקום התאונה ללא גרר או כל עזרה אחרת?
  2. הדלת הקרובה ביותר למקום בו היה מותקן מושב הבטיחות לא ניזוקה כלל?
  3. אף לא אחד מהנוסעים ברכב נפגע בתאונה ופונה או הלך מרצונו לבית החולים?
  4. אף לא אחת מכריות האוויר ברכב התנפחה בעת/כתוצאה מהתאונה?
  5. למושב הבטיחות אין נזקים נראים לעין?

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

מושב בטיחות

האם יש תוקף למושבי בטיחות?

למושבי בטיחות יש תוקף –  המושבים מאבדים מחוזקם בגלל התיישנות החומרים והם הופכים לפחות בטיחותיים. גם מושב שלא היה בשימוש יוגדר פג