איך להירגע לפני טסט? | Ask רלב"ד
חיפוש

איך להירגע לפני טסט?

אין ספק שטסט, הבחינה הרשמית שאחריה תוכלו לקבל רישיון נהיגה, הוא מעמד מלחיץ ומרגש. יש תלמידים החווים חרדות ולחץ לפני הטסט, העלולים לפגוע בביצועים שלהם במבחן ובסיכויים שלהם להצליח ולקבל רישיון. לפניכם רשימת הטיפים וההמלצות שלנו לגישה נכונה לפני המבחן ובמהלכו, כדי שתוכלו גם אתם לשמוח שצלחתם את המשימה.

איך להירגע לפני טסט?

טסט הוא רגע האמת של לימודי הנהיגה, ובו בוחן חיצוני מגיע להעריך את הכישורים שלכם ולהחליט אם אתם זכאים לקבל רישיון. סיטואציה שכזו יכולה להיות די מלחיצה, ופרט לנשימות עמוקות ולשינון משפטי מוטיבציה יש לנו כמה טיפים והנחיות בשבילכם לזמן שלפני הטסט וגם במהלכו, כדי שתגיעו הכי מוכנים ורגועים שאפשר:

מתי נכון וכדאי לגשת לטסט?

אם אתם חושבים שאתם מוכנים לטסט, כדאי שתתייעצו עם מורה הנהיגה שלכם בעניין קביעת מועד לטסט. יכול להיות שהמורה יחשוב שאתם לא מוכנים, או שהוא היה מעדיף שתעברו עוד כמה שיעורים כדי לוודא שכיסיתם את כל הפינות. המורה שלכם הוא האינדיקטור המקצועי הטוב ביותר למוכנות שלכם לטסט. כמובן, לא כדאי לגשת לטסט אם אתם מרגישים שאתם לחוצים או לא מוכנים, אבל בשלב מסוים תצטרכו לעשות את הצעד.

מה קורה בטסט?

טסט ממוצע אורך כחצי שעה, ובו בוחן חיצוני שאתם לא מכירים יחליף את המורה לנהיגה וינחה אתכם לאן לנסוע ומה לעשות. בטסט תיבחנו על מגוון יכולות נהיגה שונות כמו חנייה במקביל או במאונך, נסיעה בדרך עירונית או בין עירונית, זינוק בעלייה (אם אתם לומדים על ידני) ועוד. לא בטוח שתיבחנו על כל הנושאים במהלך הטסט, וזה נתון לשיקול דעתו של הבוחן.

הכנות לפני הטסט

לפני שאתם אוזרים אומץ ונבחנים לקבלת התואר הנכסף של נהג חדש, כדאי שתתכוננו אליו בכמה תחומים:

  • בדקו שכל הטפסים שלכם מוכנים וחתומים.
  • בקשו טיפים מהמורה שלכם בשיעור האחרון שלפני הטסט.
  • היכנסו מוקדם למיטה בלילה שלפני – שינה טובה יכולה לעזור לכם להיות מרוכזים ונינוחים ביום למוחרת.
  • מומלץ שלא להשתמש בתרופות מרגיעות משום שהן עלולות להשפיע עליכם לרעה ולמנוע מכם תפקוד אופטימלי בבחינה.

טיפים לזמן המבחן

הינה כמה טיפים אחרונים למהלך הטסט עצמו:

  • היו מנומסים – כמו לכל אדם זר שאתם פוגשים, היו אדיבים ומנומסים לבוחן שלכם. רוגע ותחושת נינוחות עם הבוחן יכולים לחזור אליכם בהדדיות ולשפר את התחושה ואת הביצועים שלכם בטסט.
  • ביטחון עצמי – השתדלו לשמור על הביטחון העצמי שלכם במהלך הבחינה, גם אם נדמה לכם שהבוחן לא היה מרוצה מפעולה שעשיתם. הגעתם עד לכאן, מפה נשאר ממש עוד קצת עד שתקבלו רישיון.
  • הימנעו מפעולות מכשילות – השתדלו לנסוע ברוגע בכביש והימנעו מפעולות חפוזות כמו כניסה מהירה לצומת, מעבר חד לנתיב אחר או כל פעולה אחרת שעלולה לסכן אתכם ולהשפיע לרעה על הטסט שלכם.
  • השתמשו במראות – מראות הן אביזר חשוב שמומלץ להשתמש בו בכל רגע בנהיגה ובייחוד בטסט. כמו כן, בוחנים אוהבים לראות שהתלמידים משתמשים במראות, אז אתם יכולים להחצין את השימוש כדי שהם ישימו לב לכך.

מה עושים אם נכשלים?

קודם כל, לא לאבד תקווה – אנשים רבים לא עוברים את הטסט הראשון מכל מיני סיבות, ומי שעבר בטסט השני, השלישי או טסט מאוחר יותר אינם בהכרח נהגים טובים פחות מאחרים. התייעצו עם המורה שלכם כדי לדעת איפה אתם יכולים להשתפר, כדי שבפעם הבאה תצליחו ותוכלו להיות עצמאיים על הכביש.

איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה

לסיכום

הטסט הוא האירוע הכי מרגש ומלחיץ במסלול שלכם ללימוד הנהיגה – זהו המבחן המעשי שייקבע אם אתם זכאים לרישיון נהיגה. כדי להפחית את ההשפעה השלילית של הלחץ על המבחן כדאי להיעזר בטיפים שלנו להירגעות לפני המבחן ולשמירה על קור רוח בזמן הטסט עצמו. בהצלחה!

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

שוטרים ניגשים לרכב בערב

מה זה בדיקת ינשוף?

דגימה של אוויר נשוף מפה של הנבדק באמצעות ערכת "ינשוף" של המשטרה. נטילה של דגימת נשיפה תיעשה בידי שוטר, ברכב