האם כדאי לנהוג או לנסוע עם מעיל? | אסק רלב"ד

האם כדאי לנהוג או לנסוע עם מעיל?

לא כשלובשים מעיל עבה! כדאי להסיר את המעיל לפני החגירה ברכב.

חגורות בטיחות פועלות רק כאשר הן מותאמות לגופם של הנוסעים, לפי חוזק המתיחה. כאשר חוגרים חגורת בטיחות כשלבושים במעיל, נוצר מרחק של כמה סנטימטרים בין החגורה לגוף. במקרה של ההתנגשות, יגיב הגוף בהתחלה כאילו הוא לא חגור כלל, וכתוצאה מכך עלול האדם שברכב להיפגע פגיעה אנושה.

כשמתרחשת התנגשות, חגורת הבטיחות סופגת חלק מהאנרגיה של גוף הנוסע, שאחרת הופכת לאנרגיה קינטית (של התנועה) וגורמת להתנגשות עם השמשה או עם לוח או הגה או עם כרית האוויר (כולם קטלניים באותה המידה).

כאשר נוסעים במעיל "דובון" או דומיו, המרחק שנוצר בין החגורה לגוף האדם מתמלא למעשה באוויר. ברגע ההתנגשות, גוף האדם מתחיל לנוע, אך החגורה לא מתחילה לעצור אותו – כי אין מגע. עקב כך, המרחק שגוף הנוסע או איבריו יעברו לפני שהחגורה תעצור אותם גדול מאשר בחגירה בלי מעיל – מה שעלול לגרום למגע במהירות גבוהה בין גוף האדם לחלקי הרכב ולפגיעה חמורה בעקבותיו.

חגירה מעל מעיל חורף עלולה לגרום גם לכך, שבזמן התנגשות חגורת הבטיחות תסתובב קצת ותחתוך לתוך בטנו של הנוסע, כאשר גופו כבר בתנועה במהירות גבוהה. תוצאה כזאת נצפתה בניסוי ריסוק של ארגון- ADAC (מועדון הרכב הגרמני), אפילו במהירויות של פחות מ-20 קמ"ש.

לסיכום: חגירה מעל מעיל "דובון" ודומיו מסכנת גם את הנוסע המבוגר ולא רק את הילדים.

אישה ברכב חוגרת לבושה במעיל

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

רכבים בגשם

איך נוהגים בגשם חזק?

איך מתבצעת נהיגה בגשם? נהיגה בגשם מצמצמת את שדה הראייה מלפנים ומאחור. באותה עת המגבים אינם מספיקים להסיר את מי

כביש עם שלג

איך נוהגים בשלג?

שלג הוא אירוע נדיר בישראל. מצד אחד נחסכות מאיתנו בעיות הנהיגה והסכנות הנובעות מנהיגה בשלג;ומצד שני רובנו חסרי ניסיון בנהיגה

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.