באיזה גיל מפסיקים להשתמש בכיסא בטיחות ועוברים לבוסטר? | Ask רלב"ד

באיזה גיל מפסיקים להשתמש בכיסא בטיחות ועוברים לבוסטר?

ילדים מגיל 5 עד גיל 10 (כשהילד מגיע לגובה 1.45 מ'), צריכים להיות רתומים במושב מגביה – בוסטר (עם או בלי גב), כשהם חגורים בחגורת הרכב.

בעת תאונה חלילה, ישיבה ללא מושב מגביה עלולה לגרום לפגיעות פנימיות קשות מחגורת האגן, העוברת על בטנו של הילד (במקום שתעבור על אגן הירכיים), או לפגיעות צוואר מחגורת הכתף, העוברת על הצוואר (במקום שתעבור במרכז בית החזה). חגורות הבטיחות של הרכב אינן מתאימות לילדים מתחת גיל 10, ונדרש עבורם מושב מגביה (בוסטר).

חגורות הבטיחות ומושבי הבטיחות מצילים חיים. במקרה של תאונת דרכים, חגירת חגורות בטיחות ושימוש במושבי בטיחות יוצרת את ההבדל בין פציעה קשה לפציעה קלה ואף בין חיים למוות. לפי מחקרים שנערכו בנושא, בתאונות המתרחשות בנסיבות ובתנאים דומים, שימוש נכון במושבי בטיחות ובחגורות בטיחות מפחית את הסיכוי למות בתאונת דרכים ב-54% עד 80%.

ילדה יושבת על בוסטר מאחורי אמא שנוהגת

האם להשתמש בבוסטר עם או בלי גב ?

יש להושיב ילדים בבוסטר עם גב במקרים הבאים:

  1. בהעברת ילדים ממושב בטיחות לבוסטר, מומלץ להעבירם לבוסטר עם גב – לרוב חגורת הכתף עוברת קרוב לצווארם ואז הם נוטים להעביר את החגורה אל מאחורי הגב או מתחת לבית השחי, דבר המסכן אותם. בוסטר עם גב מאפשר שחגורת הבטיחות תעבור במקום הנכון (על הכתף) ולא קרוב לצוואר.
  2. כאשר אין משענת ראש במושב הרכב בו יושב הילד על הבוסטר. בוסטר עם גב מספק הגנה לראש ולחוט השדרה של הילד.
  3. כאשר יש כריות אויר צידיות ליד המושב בו יושב הילד ממולץ בוסטר עם גב. בוסטר עם גב יבטיח שהילד לא נשען עם הראש על החלון.

ניתן להעביר את הילד לבוסטר ללא גב – כאשר הילד מסוגל לשבת באופן זקוף לאורך כל הנסיעה וחגורת הבטיחות עוברת דרך מרכז בית החזה (לרוב לילדים בגובה 125 ס"מ ומעלה או גיל 7).

 

 

 

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.