מצבי חירום בנהיגה

רגל בנעל חומה לוחצת על דוושת גז"קשה באימונים קל בקרב" הוא מונח שהפך להיות שגור בפה של כולנו בכל הקשור להתכוננות מראש לקראת מצב מורכב.

כשמשהו מפתיע אותנו בדרכים – ההכנה שלנו למצב זה מראש יכולה לסייע לנו בתפעול נכון של האירוע. אם נדע איך אנחנו אמורים להגיב בסיטואציה מלחיצה – אנחנו נילחץ פחות כשזה קורה באמת. לכן חשוב להתכונן למצבים אלו לפני שהם קורים בפועל.

תצוגת רשימה תצוגה מורחבת
אוטובוס עולה באש ולידו כבאים

מה עושים בזמן שריפת אוטובוס?

כאשר אוטובוס מעלה עשן או חמור מכך, יש לעצור בצורה בטוחה כמה שניתן בשול הדרך ולפתוח את הדלתות. להוריד בזריזות ובזהירות את כל הנוסעים ולהרחיקם

מד מהירות מטושטש

מה עושים כשהולכים הברקסים?

הבלמים נמנים עם מערכות השליטה החשובות ביותר ברכב. מטרתם לאפשר לנו ויסות של מהירות הנסיעה ועצירה בטוחה. כמו כל מערכות השליטה והבטיחות ברכב (צמיגים, אורות,

ידיים בודקות צמיג

מה עושים כשיש פנצ׳ר?

הצמיג הוא פריט בטיחות מהחשובים ביותר ברכב שלכם. באמצעות האוויר שבתוכם והגומי העוטף אותם, הצמיגים נושאים את משקל הרכב, משפרים את אחיזתו בכביש ובולמים זעזועים.

הרלב"ד עונה על כל השאלות הכי חשובות שלכם:

כל השאלות על פי נושאים

אייקון של רכב ומפתח שבדי

הכרת הרכב

מה זה ESP? מה זה ABS? איך בודקים לחץ אוויר בצמיגים? אילו סוגי אורות קיימים ברכב?
שאלות אלו ונוספות על עולם הרכב.

seat-icon

מושבי בטיחות

איך מושיבים ילד במושב הקדמי? מתי צריך לעבור לסלקל? איזה מושב בטיחות מתאים לאיזה גיל? שאלות אלו ונוספות על מושבים וחגורות בטיחות.

אייקון של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים

איפה מותר לרכוב? מאיזה גיל מותר לרכוב? כיצד בוחרים קסדה נכון? האם צריך רישיון כדי לרכוב? שאלות אלו ונוספות על עולם הרכיבה.