איך אפשר להימנע מבלבול בין לחיצה על דוושת הברקס לבין דוושת הגז בנהיגה? | Ask רלב"ד
חיפוש

איך אפשר להימנע מבלבול בין לחיצה על דוושת הברקס לבין דוושת הגז בנהיגה?

המנעות מבלבול בין דוושת התאוצה (דוושת הגז) לדוושת הבלם היא חיונית לנהיגה בטוחה. להלן מספר טיפים שעוזרים להבדיל בין שתי הדוושות:

  • יש למקם את כף הרגל הימנית בצורה שהעקב מונח על הרצפה, והחלק הקידמי של כף הרגל נשאר על דוושת הבלם. מיקום זה מאפשר לסובב את כף הרגל בקלות בין דוושות הבלם וההאצה.
  • יש להקדיש זמן להיכרות עם מיקום הדוושות ברכב, לשים לב למרווח ולמיקום הדוושות ולתרגל איתור ומעבר ביניהן מבלי להסתכל למטה.
  • בזמן שחרור דוושת ההאצה (בירידה למשל), יש להשאיר את רגל ימין מרחפת מעל דוושת הבלם. טכניקה זו מאפשרת זמן תגובה מהיר יותר במקרה חירום. על ידי שמירה של כף הרגל קרוב לדוושת הבלם, אפשר להפחית את הסיכוי ללחיצה בטעות על דוושת הגז כאשר מתכוונים לבלום.
  • ריכוז חיוני בזמן נהיגה. יש להישאר ממוקדים בדרך ושמירה על מודעות נכונה לסביבה ולהימנע כמובן מהסחות דעת כגון שימוש בטלפון או עיסוק בפעילויות שעלולות להסיט את תשומת הלב מהנהיגה.
  • מיומנות נהיגה נכונה כוללת ביצוע האצה ובלימה בצורה חלקה. בזמן האצה, יש ללחוץ בצורה מתונה על דוושת ההאצה ובעת האטה יש להפעיל בהדרגה לחץ על דוושת הבלם ולהימנע מתנועות פתאומיות, קופצניות שעלולות להוביל לבלבול או פאניקה.
  • במצבי לחץ או חירום, חשוב לשמור על קור רוח ורוגע. פאניקה יכולה להגביר את הסבירות לטעויות. יש לקחת נשימה עמוקה, לחשוב בבהירות ולהגיב כראוי על ידי שימוש בדוושה הנכונה.

זכרו, אם אי פעם תמצאו את עצמכם מבלבלים את הדוושות, יש להרים מיד את הרגל מהדוושה שלחצתם בטעות. אל תנסו לתקן את הטעות על ידי לחיצה חזקה יותר על הדוושה הלא נכונה, מכיוון שהיא עלולה להוביל לסיבוכים נוספים. בנוסף, אם אתם נהגים חדשים או עוברים לרכב חדש, יש לקחת את הזמן כדי להכיר את רגישות הדוושות ותגובותיהן. מומלץ לתרגל בסביבה בטוחה ומבוקרת כדי להשיג ביטחון בהבחנה בין דוושת התאוצה והבלימה לפני נסיעה בכבישים ציבוריים.

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך: