מה עושים אם מרגישים דליפת אוויר (פנצ'ר) מהצמיג בנהיגה? | Ask רלב"ד
חיפוש

מה עושים אם מרגישים דליפת אוויר (פנצ'ר) מהצמיג בנהיגה?

בימינו הצמיגים איכותיים. פנצ'ר, שאינו נגרם מפיצוץ הצמיג או מקריעתו, גורם לדליפת אוויר אטית מאוד. בדיקת ניפוח יומיומית בהתבוננות על הצמיג, ובמידת הצורך בעזרת מד לחץ ניפוח, מאפשרת לגלות את הדליפה מבעוד מועד ולנפח את הצמיג בתחנת הדלק הקרובה וממנה לנסוע לפנצ'רייה.

אם דליפת האוויר מורגשת בנהיגה (הגה מושך):

  1. לאחוז היטב בהגה ולשמור את כיוון הנסיעה הרצוי.
  2. להאט ככל האפשר בעזרת הבלמים ותיבת ההילוכים.
  3. בכל מקרה, יש לעצור את כלי הרכב בשול הדרך במקום בטוח, רחוק ככל האפשר מהכביש, להדליק אורות חירום מהבהבים (HAZARD), ללבוש אפוד זוהר (הלבישה נעשית בתוך הרכב), לצאת מכלי הרכב ולהוציא את הנוסעים אל מעבר למעקה הבטיחות, להציב משולש אזהרה מאחורי הרכב ולהחליף את הגלגל בזהירות ובמהירות.
  4. עדיף לנסוע על החישוק (הג'אנט) של הגלגל גם במחיר הרס הצמיג ולא לעצור במקום שאינו בטוח. יש לפנות לפנצ'רייה הקרובה לתיקון הצמיג ובהזדמנות זו לבדוק את תקינות כל צמיגי הרכב.
גבר בודק לחץ אוויר בצמיג

מה עושים כשיש פנצ׳ר?

הצמיג הוא פריט בטיחות מהחשובים ביותר ברכב שלכם. באמצעות האוויר שבתוכם והגומי העוטף אותם, הצמיגים נושאים את משקל הרכב, משפרים את אחיזתו בכביש ובולמים זעזועים. חובה לוודא שהצמיגים מתאימים לרכב בהתאם להוראות היצרן.

נסיעה ברכב עם צמיג לא תקין או לא מתאים מהווה סכנה חמורה, שעלולה להיות ההבדל בין חיים ומוות. כאשר מתרחש פנצ'ר בגלגל יש לטפל בו בהקדם על מנת להבטיח המשך נסיעה בטוחה. ככל שמתאפשר, יש לעצור במקום בטוח רחוק מהכביש: בחניה מוסדרת, בתחנת דלק וכד' על מנת להחליף את הגלגל. אין לעצור בשול הדרך, אלא במקרה של תקלה שאינה מאפשרת את המשך הנסיעה.

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך: