נהיגה ללא רישיון בתוקף: מה העונש על נהיגה ללא רישיון? | ASK רלב"ד

מה העונש על נהיגה ללא רישיון?

נהיגה ללא רישיון היא עבירה פלילית על פי פקודת התעבורה. העונש על עבירת זו הוא מאסר לתקופה מקסימאלית של שנתיים, ובנוסף, פסילה בפועל של רישיון הנהיגה לתקופה של 3 חודשים מינימום, לצד מאסר על תנאי.

העונש בפועל על נהיגה ללא רישיון נהוג להיות קל יותר, ויכול לנוע בין קנס כספי לבין פסילה של רישיון הנהיגה לתקופה של חודשים ספורים. עם זאת, בית המשפט יכול לגזור עונש חמור יותר במקרים מסוימים, כגון במקרים שבהם הנהג גרם לתאונה או סיכן את הציבור.

נהיגה ללא רישיון היא עבירה מסוכנת, שכן היא מעידה על כך שהנהג לא הוכשר כראוי לנהוג ברכב. נהג ללא רישיון עלול לא להכיר את כללי הבטיחות בדרכים, מה שעלול להוביל לתאונות דרכים ולסיכון חיי אדם.

טיפים להימנע מנהיגה ללא רישיון

-הקפידו להחזיק ברישיון נהיגה בתוקף. אם רישיונכם פג תוקף, ערכו מחדש את המבחנים הדרושים לקבלת רישיון נהיגה.

-אם אינכם בטוחים אם אתם זכאים לנהוג ברכב מסוים, פנו למשרד הרישוי לקבלת ייעוץ.

-אם אתם נדרשים לנהוג ברכב ללא רישיון, למשל במקרה של חירום, ודאו שיש לכם אישור כתוב מאדם בעל רישיון נהיגה מתאים.

-אם אתם מפסידים את רישיון הנהיגה שלכם, פנו למשרד הרישוי בהקדם האפשרי להנפקת רישיון חדש.

-אם אתם עוברים לגור בעיר אחרת, הקפידו לחדש את רישיון הנהיגה שלכם בהתאם לחוקים של העיר החדשה.

מה העונש על נהיגה ללא רישיון?

העונש על נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף משתנה בהתאם לחומרת העבירה. אם הנהג נתפס נוהג ללא רישיון בפעם הראשונה, הוא צפוי לקבל קנס בסך 250 ש"ח ו-8 נקודות.

בנוסף לעונש הפלילי, נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף עלולה להוביל גם להשלכות אזרחיות, כגון אי יכולת לקבל ביטוח רכב, אי יכולת לקבל משכנתא, ואף אי יכולת לקבל עבודה מסוימת.

נהגים שנתפסים נוהגים ללא רישיון רכב בתוקף יכולים להימנע מעונש פלילי אם הם יסדירו את רישיון הנהיגה שלהם בתוך 30 יום מיום הפסילה. עם זאת, הם עדיין צפויים לשלם קנס כספי ולקבל 6 נקודות.

בשל כך, מומלץ מאוד עבור כל נהגים להקפיד על כללי הבטיחות בדרכים, להישמע להוראות המקיפות והמפורטות של הרלב"ד ולהימנע מביצוע עבירות תעבורה, על מנת למנוע נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף ולהימנע מסנקציות חמורות.

כאמור, בשל העובדה שנהיגה ללא רישיון הנה בחזקת עבירה פלילית, היא עלולה להוביל גם להליכים פליליים בבית המשפט.

מוטב להימנע מראש ממצב העלול להוביל להשלכות חמורות הן משפטית והן בנוגע לאורח חייכם. ציבור הנהגים שעבורו הרכב הוא בחזקת רגליים לכל דבר ועניין. כדאי לנהוג בבטחה ובראש שקט, עלו על ההגה אך ורק אם יש ברשותכם רישיון נהיגה בתוקף, חשוב להקפיד על חידוש רישיון הנהיגה בהתאם לחוק.

נהיגה ללא רישיון

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

שוטר מתקופף לרכב

מהי בדיקת הרוק החדשה לנהגים?

מהי בדיקת הרוק החדשה לנהגים? בשנה האחרונה החלה משטרת ישראל להיערך לשימוש בבדיקת רוק לנהגים, שהיא בדיקת רוק לנהגים הנוהגים

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.