8 נקודות לנהג חדש: מה זה אומר ומה עושים?: מה זה אומר ומה עושים | Ask רלב"ד
חיפוש

8 נקודות לנהג חדש: מה זה אומר ומה עושים?

נהגים חדשים בישראל נדרשים להקפיד על כללי התנועה יותר מכל נהג אחר. הסיבה לכך היא שהם עדיין לא בעלי ניסיון רב בנהיגה, והם עלולים להוות סכנה גדולה יותר למשתמשים אחרים בדרך מפאת חוסר ניסיונם.

על פי תקנות התעבורה, נהג חדש הוא מי שקיבל את רישיון הנהיגה שלו לפני פחות מ-24 חודשים. נהגים חדשים נדרשים לשאת שלט "נהג חדש" בחלק האחורי של הרכב שלהם, ולהיות מלווים על ידי נהג ותיק במשך ששת החודשים הראשונים שלהם על הכביש-במשך כל ששת החודשים בליווי בלילה ובמשך שלושת החודשים הראשונים ליווי גם ביום.

איך למחוק נקודות תעבורה?

נהגים חדשים צברו נקודות בעבירות תנועה, יהיו חשופים לעונשים חמורים יותר מאשר נהגים ותיקים. אם נהג חדש צבר 8 נקודות בגין עבירות תנועה, הוא יהיה חייב לעבור קורס נהיגה מונעת. הקורס הוא קורס חינמי שמתקיים במשרד הרישוי, והוא נמשך כ-20 שעות בסך הכל.

לאחר סיום הקורס ובתנאי שהנהג עבר אותו בהצלחה- הנהג יקבל אישור מחיקת נקודות. אישור זה תקף למשך שנתיים, ובמהלכן לא יירשמו נקודות חדשות לרשימת הנקודות של הנהג.

אם הנהג צבר יותר מ-22 נקודות, הוא יחוייב לעבור קורס בנהיגה נכונה גם אם הוא כבר עבר קורס בעבר. בנוסף, הוא יהיה חייב לעבור בדיקה מחודשת בנהיגה מעשית.

מהן עבירות התנועה שיכולות להוביל לצבירת 8 נקודות לנהג חדש?

הנה כמה דוגמאות לעבירות תנועה שיכולות להוביל לצבירת נקודות לנהג חדש:

  • נהיגה במהירות מופרזת ב-20 קמ"ש מעל המהירות המותרת
  • אי ציות לרמזור אדום
  • אי עצירה לפני מסילת ברזל
  • נהיגה פרועה
  • עקיפה אסורה
  • גרימת תאונת דרכים עם נפגעים
  • אי מתן זכות קדימה להולכי רגל
  • נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים.

כיצד ניתן להימנע מצבירת נקודות לנהג חדש?

הדרך הטובה ביותר להימנע מצבירת נקודות לנהג חדש היא לנהוג בזהירות ובאחריות. חשוב להכיר את חוקי התנועה ולנהוג בהתאם להם.

בנוסף, חשוב להיות מודעים לסכנות הכרוכות בנהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים. נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים היא עבירה פלילית חמורה שעלולה להוביל לתוצאות הרות אסון ואף למוות של הנהג או הסובבים אותו.

אם נתפסתם בעבירת תנועה, חשוב להתייעץ עם עורך דין תעבורה בהקדם האפשרי. עורך דין יכול לסייע לכם להבין את ההליך המשפטי ולהגן על הזכויות שלכם.ולעזור לכם לפעול בצורה המיטבית והנכונה ביותר ברמה המשפטית לאורך כל ההליך.

סיכום

נהגים חדשים נדרשים להקפיד על כללי התנועה יותר מכל נהג אחר. אם נהג חדש צבר 8 נקודות בגין עבירות תנועה, הוא יהיה חייב לעבור קורס בנהיגה נכונה. חשוב להימנע מצבירת נקודות לנהג חדש ולנהגים בכללי על ידי נהיגה בזהירות ובאחריות.

8 נקודות לנהג חדש

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

אישה עייפה נוהגת

איפה עוצרים בנסיעות ארוכות?

נסיעות ארוכות הן מתכון לעייפות, להרדמות ולחוסר ריכוז על ההגה, במיוחד בחודשי הקיץ. בנסיעות מאתגרות ורחוקות, כמו לאילת בדרום או