כמה עולה טסט פנימי? | Ask רלב"ד
חיפוש

כמה עולה טסט פנימי?

טסט פנימי הוא המבחן האחרון לפני מבחן הטסט החיצוני, שיקבע אם תקבלו את היתר הנהיגה שלכם בסופו. אפשר להיבחן בטסט הפנימי רק אם סיימתם את מכסת שיעורי הנהיגה המינימלית שיש לעבור עם מורה הנהיגה, וזאת לאחר שמורה הנהיגה שלכם סבור כי אתם מוכנים מספיק. 

מטרת הטסט הפנימי

מטרת הטסט הפנימי היא לעזור. הטסט הפנימי משמש מעין חזרה גנרלית ואחרונה לפני הטסט החיצוני בסביבה נעימה ומוכרת יותר. הטסט הפנימי מתבצע ברכב שבו נהגתם בכל שיעורי הנהיגה, להבדיל מהטסט החיצוני, ובכך יורד המתח של נהיגה ברכב לא מוכר. אך בדומה לטסט החיצוני, הבוחן בטסט הפנימי הוא אינו מורה הנהיגה שלכם, אלא הוא מורה נהיגה אחר מאותו בית הספר, כך שאתם יכולים לחוות סיטואציה דומה לזו שבטסט החיצוני.

מחיר טסט פנימי

המחיר של הטסט הפנימי אינו קבוע ונע בין 250-150 שקלים בערך. המחיר יכול להשתנות בהתאם לבית הספר לנהיגה שאליו שייך מורה הנהיגה שלכם. 

אפשר לגשת לטסט חיצוני בלי טסט פנימי?

הטסט הפנימי הוא תנאי מעבר לטסט החיצוני שאותו הגדיר משרד התחבורה, ולכן אי אפשר לגשת לטסט חיצוני בלי טסט פנימי. משרד התחבורה קובע את כל הכללים הקשורים ללימודי הנהיגה וחוקי הנהג החדש כמו מי יכול להיות מלווה לנהג חדש, כללי הטסט החיצוני, מה זה היתר נהיגה וכו'.

מי הבוחן בטסט פנימי?

הבוחן בטסט הפנימי הוא מורה נהיגה אחר מאותו בית ספר לנהיגה שאליו שייך מורה הנהיגה שלכם.

אם נכשלתי?

אם נכשלתם, לא קרה כלום. אפשר לגשת לטסט פנימי נוסף לאחר כמה שיעור נהיגה נוספים.

 

8 נקודות לנהג חדש

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

סוגי משקאות אלכוהול

מהי מנה של אלכוהול?

לא ניתן לקבוע מהי מנת האלכוהול המותרת לשתייה טרם נהיגה שכן ישנה תלות בפירוק האנזים. פירוק האנזים משתנה מאדם לאדם