כמה עולה טסט חיצוני? מחיר טסט חיצוני ודרכי תשלום | Ask רלב"ד
חיפוש

כמה עולה טסט חיצוני?

טסט חיצוני – מבחן נהיגה מעשי

טסט חיצוני הוא השלב האחרון בתהליך הוצאת רישיון. לאחר הוצאת טופס ירוק (כאן אנו עונים על השאלה איך מוציאים טופס ירוק), מעבר בהצלחה של מבחן התאוריה, סיום מכסת שיעורי הנהיגה המינימלית הנדרשת ומעבר טסט פנימי – יש לעבור את הטסט החיצוני. הטסט החיצוני נקבע בהחלטת מורה הנהיגה שלכם ובתנאי שהוא סבור שאתם מוכנים אליו. את הטסט החיצוני מעביר בוחן חיצוני, בדרך כלל בכביש עירוני ואת התשובה הסופית מקבלים במסרון לטלפון הנייד, לא יאוחר מ-24 שעות מסיום הטסט.

טסט נהיגה חיצוני

מחיר טסט חיצוני

המחיר הכולל של הטסט החיצוני יכול להגיע לסכום מקסימלי של 373 שקלים. המחיר יכול להשתנות ולהתעדכן בהתאם לשינויים שמתפרסמים באתר משרד התחבורה.

תשלום אגרת טסט חיצוני נכון לשנת 2024

מחיר אגרת טסט חיצוני עומד על סך 152 שקלים. נוסף על כך, יש לשלם עבור העמדת כלי הרכב של מורה הנהיגה למבחן וזאת במחיר שלא יעלה על 229 שקלים.

איך משלמים?

את תשלום אגרת הטסט החיצוני אפשר לשלם באופן מקוון באתר של משרד התחבורה או באחד מסניפי דואר ישראל. את התשלום בעבור העמדת כלי הרכב של מורה הנהיגה יש להעביר ישירות למורה הנהיגה.

אישור תשלום

יש להגיע לטסט החיצוני כשבידיכם אישור תשלום האגרה למבחן. נוסף על כך, יש להביא עימכם תעודת זהות ומשקפי ראייה או עדשות מגע אם יש בכך צורך.

כמה זמן הטסט החיצוני נמשך?

הטסט החיצוני נמשך כחצי שעה.

טיפים להצלחה בטסט החיצוני

  • רגע לפני – אפשר לקבוע שיעור נהיגה אחרון עם מורה הנהיגה ביום הטסט ובכך להפיג מתחים ולתרגל בפעם האחרונה בסביבה לא מלחיצה. נסו לשחזר עם מורה הנהיגה את ההצלחה של הטסט הפנימי (כאן אנו עונים על השאלה כמה עולה טסט פנימי) וכך תגיעו לטסט החיצוני הכי מוכנים שרק אפשר.
  • דמיון מודרך – דמיינו את רגע קבלת המסרון על כך שעברתם את הטסט, דמיינו מי יכול להיות המלווה לנהג חדש עבורכם ודמיינו את החגיגות לאחר מכן. מחשבה יוצרת מציאות!
  • ערנות היא מילת המפתח –יום לפני הטסט החיצוני הקפידו לישון זמן מספיק, כך תבואו לטסט ערניים מלאי אנרגייה.
  • תאכלו נכון – חשוב לאכול לפני הטסט החיצוני. כדאי לבחור במזון קל יחסית, כזה שמצד אחד לא יכביד עליכם, אבל מצד שני שלא ישאיר אתכם רעבים, שכן רעב יכול להסיח את דעת.
  • מרגישים בנוח – ככל שתרגישו יותר בנוח כך יהיה לכם קל יותר. תתלבשו בבגדים נוחים, נעלים סגורות ואפילו הרכיבו משקפי שמש.
  • סביבה נוחה ומוכרת – אל תתביישו לסדר את הרכב שבו אתם נבחנים לפני שאתם מתחילים בנסיעה. כוונו את מושב הנהג, סדרו את המראות ואפילו כוונו את המזגן. שוב, ככל שתרגישו יותר בנוח כך יהיה לכם קל יותר .

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

שלט נהג חדש באנגלית

מהם סוגי העונשים לנהג חדש?

חוקי התנועה חיוניים מאוד ומחייבים את כל הנהגים בכביש. עם זאת, החוקים החלים על נהגים המוגדרים "נהג חדש" מעט שונים,

איש מבוגר מלווה נהגת צעירה

מה זה היתר נהיגה?

היתר נהיגה הינו רישיון נהיגה, הניתן לנהג חדש צעיר לתקופה של 6 חודשים במסגרת תוכנית רישיון נהיגה מדורג: בשלושת החודשים הראשונים של