למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה? | Ask רלב"ד
חיפוש

למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה?

מלבד הנהג שכמובן חל עליו איסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול, גם ל"ממונה על הרכב" אסור גם כן להימצא שיכור לצד נהג הרכב.

לפי תקנות התעבורה סעיף 64ב.  (א)  "ממונה על הרכב" הוא אחד מאלה:

(1)   מי שעוסק בהוראת נהיגה (מורה לנהיגה), בעת שהלומד נהיגה נוהג ברכב;

(2)   מי שיושב לצדו של נהג חדש ברכב, לצורך מילוי חובת הליווי לפי סעיפים
12א1 או 12א2;

יד עוצרת בקבוק שתיה

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

לוגו משרד התחבורה

איך פונים למשרד הרישוי?

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים זמין עבור הציבור למתן מענה בנושאים שונים כגון: מידע, המלצות, רעיונות או הצעות בנושאי תפקוד המשרד