האם מותר לנהוג עם גבס? | Ask רלב"ד

האם מותר לנהוג עם גבס?

אסור!

תקנה 26 סעיף 3 לתקנות התעבוררה קובעת כי –
26. אדם שמתקיים בו אחד מאלה לא ינהג רכב:
(3) הוא אינו מסוגל לנהוג ברכב בבטחון סביר מחמת מצב נפשו או מחמת חולשה או ליקוי גופני;

כמו כן,
תקנה 28 קובעת כי –
28. (א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה.

לכן נהיגה עם גבס ברגל או ביד באופן שמפריע לאחיזת ההגה או ללחיצה על דוושות הרכב היא מסוכנת ומהווה עבירה על החוק.
רפואה שלמה!

 

בחור עם גבס ברגל

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

נהגת מבוגרת

איך עושים חידוש רישיון נהיגה?

חידוש רישיון ניתן לעשות אונליין באתר משרד התחבורה בדף "חידוש רישיון נהיגה". החל מהאחד באוקטובר 2021, הונפק לכלל הנהגים לכלי

רכב במוסך בטיפול לחורף

למה צריך להכין את הרכב לחורף?

ימי החורף קצרים ושעות החשיכה בהם רבות, הכבישים רטובים וחלקלקים בגשם ולאחריו. נהיגה בגשם ראשון עלולה להיות מסוכנת בגלל ערבוב

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.