מה אחוז האלכוהול מותר בנהיגה? | Ask רלב"ד
חיפוש

מה אחוז האלכוהול מותר בנהיגה?

בהתאם לפקודת התעבורה, שיכור הינו מי שמצוי בגופו ריכוז אלכוהול הגבוה מ-240 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף או מעל 50 מ"ל ב- 100 מ"ל דם.

נהיגה בשכרות נחשבת אחת העבירות החמורות ביותר בדיני התעבורה ומהווה גורם סיכון עיקרי לתאונות דרכים ברמה כלל עולמית.

ככל שרמת האלכוהול בדם עולה, כך הסיכוי להתרחשות תאונה עולה. בהתאמה, הסיכוי של נהג שיכור להיות מעורב בתאונה קטלנית גבוה פי 17 בהשוואה לנהג שאינו נוהג תחת השפעת אלכוהול. בקרב נהגים צעירים הנוהגים בהשפעת אלכוהול, הסיכוי למעורבות בתאונה קטלנית גבוה אף יותר.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

כמות האלכוהול המותרת לנהג חדש?

נהג שטרם מלאו לו 24 שנים, שלפי דגימת נשיפה, בגופו מצוי אלכוהול בריכוז העולה על 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, או לפי דגימת דם – בריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם נחשב נוהג תחת השפעת אלכוהול.

הסנקציה בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינו הגשת כתב אישום ו  -10 נקודות .

איך אלכוהול משפיע על הנהיגה?

שתיית אלכוהול משפיעה על טווח רחב של כישורי נהיגה: הקשב של הנהג, תנועת העיניים של  הנהג, עמידותו לסִנוור, התפיסה החזותית שלו, זמן התגובה שלו, יכולתו לכוון את הרכב (באמצעות ההגה), תהליך עיבוד המידע ועוד.

נוסף על כך, נהיגה בהשפעת אלכוהול כרוכה לעתים בהתנהגויות מסוכנות אחרות כמו לדוגמה אי-חגורת חגירת בטיחות או נסיעה במהירות מופרזת.

 חשוב לזכור כי אלכוהול משפיע מהטיפה הראשונה, ולכן, באלכוהול ונהיגה אין דבר כזה "קצת". אם שותים – לא נוהגים, ונותנים את המפתחות לנהג תורן שלא שתה.

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך: