נהיגה בשכרות: המדריך המלא (2024) | בטיחות בדרכים - Ask רלב"ד
חיפוש

נהיגה בשכרות

תצוגת רשימה תצוגה מורחבת

נהיגה בשכרות היא פעולה מסוכנת שיכולה לפגוע בנהג, בנוסעים איתו ובמשתמשי הדרך האחרים. מדובר בפעולה לא חוקית שמסכנת את הנהג ואת סביבתו, ועלולה לגרום לתאונות קשות ולמוות. מדובר בנושא חשוב שכל נהג צריך להכיר מיומו הראשון מאחורי ההגה, ולהבין את ההשלכות הקשות שיש לכך על חייו ועל חיי הסובבים אותו. בעמוד הזה תוכלו לקרוא על נושאים שונים הקשורים בנהיגה בשכרות, לעיין בשאלות חשובות ובתשובות לה ולדעת איך אפשר להימנע מזה כדי להגיע הביתה בבטחה, למנוע פגיעה בנפש או ברכוש וכמובן לשמור על ביטחונם של משתמשי הדרך בכל זמן.

מלבד הנהג שכמובן חל עליו איסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול, גם ל-"ממונה על הרכב" אסור גם כן להימצא שיכור לצד נהג הרכב. היכנסו לפוסט לקרוא מי נקרא לפי תקנות התעבורה הממונה על הרכב.

מנה של אלכוהול יכולה להיות כוסית או שוט ולעיתים אפילו פחות מכך, כיוון שיש כל כך הרבה מרכיבים בלתי תלויים כמו גיל, משקל וכו' לא ניתן לקבוע במדויק מהי כמות של מנה. לכן אם שותים לא נוהגים, אפילו לא טיפה.

אכיפה בנושא נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מהחמורות ביותר, שוטר רשאי לבצע בדיקת ינשוף גם ללא חשד סביר כי הנבדק נוהג שיכור. לקריאה מורחבת בנושא היכנסו לפוסט.

בדיקת ינשוף היא דגימת אוויר שמטרתה לקבוע אם אדם נוהג "שיכור" לאחר שתיית אלכוהול. כנסו לפוסט לקריאה מורחבת בנושא.

נהיגה בשכרות מסכנת את הנהג, יושבי הרכב ושאר משתמשי הדרך ועלולה להביא לידי תאונה קטלנית. כנסו לפוסט כדי לקרוא בהרחבה על הנושא.

אלכוהול משפיע על מגוון רחב של כישורי נהיגה, בנוסף נהיגה תחת השפעת אלכוהול יכולה לגרור התנהגויות נוספות שיכולות לסכן את הנהג ויושבי הרכב. לקריאה בהרחבה היכנסו לפוסט.