האם יש תוקף למושבי בטיחות ?

שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

למושבי בטיחות יש תוקף –  המושבים מאבדים מחוזקם בגלל התיישנות החומרים והם הופכים לפחות בטיחותיים. גם מושב שלא היה בשימוש יוגדר פג תוקף בהגיע התאריך הרשום עליו.

תאריך הפג תוקף צריך להופיע במדבקה על גבי מושב הבטיחות

אם לא מופיע פג תוקף ולא רשום בספר הוראות היצרן של מושב הבטיחות, אנו ממליצים לא להשתמש מעבר ל-10 שנים מעת הרכישה, משיקולי שיפור תקנים ושיפור חומרים מהם מייצרים את מושבי הבטיחות.

מושב בטיחות

האם מותר להשתמש במושב בטיחות שעבר תאונה ?

מושב בטיחות שעבר תאונת דרכים מומלץ להחליף גם אם על פניו לא נראה שהוא ניזוק, וזאת מאחר שייתכן שאחד מחלקיו הפנימיים נפגע ובכך נפגמה יכולתו להגן על ילד היושב בו במקרה של תאונה נוספת.

יחד עם זאת, אם מדובר בתאונה קלה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית (NTSHA)  הגדירה 5 שאלות, שאם התשובה על כולן היא חיובית, אין צורך להחליף את המושב.

לרשימת השאלות: http://www.beterem.org/download/files/00032190.pdf

הרלב"ד עונה על כל השאלות הכי חשובות שלכם:

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

כל השאלות על פי נושאים

אייקון של רכב ומפתח שבדי

הכרת הרכב

מה זה ESP? מה זה ABS? איך בודקים לחץ אוויר בצמיגים? אילו סוגי אורות קיימים ברכב?
שאלות אלו ונוספות על עולם הרכב.

אייקון הולך רגל

הולכי רגל

איך בוחרים מקום בטוח לחצייה? מתי ילד יכול לחצות כביש לבד? איך חוצים כביש? איך בוחרים מסלול בטוח עם הילדים לבית הספר וחזרה הביתה?

seat-icon

מושבי בטיחות

איך מושיבים ילד במושב הקדמי? מתי צריך לעבור לסלקל? איזה מושב בטיחות מתאים לאיזה גיל? שאלות אלו ונוספות על מושבים וחגורות בטיחות.

אייקון מצבי חירום בנהיגה

מצבי חירום בנהיגה

מה עושים כשהולכים הברקסים? מה עושים כשצמיג מתפוצץ תוך כדי נהיגה? מה עושים במקרה של תאונה ללא נפגעים? אילו פרטים מחליפים במקרה של תאונה?

אייקון של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים

איפה מותר לרכוב? מאיזה גיל מותר לרכוב? כיצד בוחרים קסדה נכון? האם צריך רישיון כדי לרכוב? שאלות אלו ונוספות על עולם הרכיבה.

אייקון נהגים צעיים

נהגים צעירים

מה אחוז האלכוהול מותר בנהיגה? איפה יש שאלות תאוריה לדוגמה? בתקופת המלווה האם יש מגבלת נוסעים כמו בשאר תקופת הנהג החדש? האם מותר להשתמש בסלולרי בעמידה ברמזור?