לא בטוחים? שואלים!

הרלב"ד עונה על כל השאלות הכי חשובות שלכם בנושא בטיחות בדרכים

חיפוש
Generic filters

או בחרו נושא

יש שלוש תנוחות מרכזיות לרכיבה על קורקינט חשמלי, היכנסו לעמוד צפו בסרטון הדגמה וקראו את ההמלצות לרכיבה נכונה ובטוחה.
בחורה רוכבת על קורקינט

יש שלוש תנוחות מרכזיות לרכיבה על קורקינט חשמלי, היכנסו לעמוד צפו בסרטון הדגמה וקראו את ההמלצות לרכיבה נכונה ובטוחה.

לוגו משרד התחבורה

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים זמין עבור הציבור למתן מענה בנושאים שונים כגון: מידע, המלצות, רעיונות או הצעות בנושאי תפקוד המשרד ומדיניותו.
כל פניה שונה במהותה ולכן ניתן להפנות אותה ישירות לממונים על מסירת מידע לציבור באגף המתאים במשרד התחבורה.

שוטר מתקופף לרכב

בדומה לדגימת נשיפה המעידה על רמת האלכוהול בדם של נהג "שיכור", לאחרונה נכנסה לתקוף דגימה שביכולתה לזהות נהיגה תחת השפעת סם מסוכן. כנסו לפוסט לקריאה מורחבת בנושא ...

יד עוצרת בקבוק שתיה

מלבד הנהג שכמובן חל עליו איסור לנהוג לאחר ששתה אלכוהול, גם ל"ממונה על הרכב" אסור גם כן להימצא שיכור לצד נהג הרכב. היכנסו לפוסט לקרוא מי נקרא לפי תקנות התעבורה הממונה על הרכב .

קנביס

חל איסור לנהוג תחת השפעת קנאביס או כל סם מסוכן אחר! כנסו לפוסט וקראו כיצד עישון או צריכת קנביס בדרכים אחרות משפיעות על יכולות הנהיגה שלכם.

סוגי משקאות אלכוהול

מנה של אלכוהול יכולה להיות כוסית או שוט ולעיתים אפילו פחות מכך, כיוון שיש כל כך הרבה מרכיבים בלתי תלויים כמו גיל, משקל וכו' לא ניתן לקבוע במדויק מהי כמות של מנה. לכן אם שותים לא נוהגים, אפילו לא טיפה.

שוטר בחלון רכב

אכיפה בנושא נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מהחמורות ביותר, שוטר רשאי לבצע בדיקת ינשוף גם ללא חשד סביר כי הנבדק נוהג שיכור. לקריאה מורחבת בנושא היכנסו לפוסט.

שוטרים ניגשים לרכב בערב

בדיקת ינשוף היא דגימת אוויר שמטרתה לקבוע אם אדם נוהג "שיכור" לאחר שתיית אלכוהול. כנסו לפוסט לקריאה מורחבת בנושא.

אדם שותה אלכוהול

נהיגה בשכרות מסכנת את הנהג, יושבי הרכב ושאר משתמשי הדרך ועלולה להביא לידי תאונה קטלנית. כנסו לפוסט כדי לקרוא בהרחבה על הנושא.

משקה חריף ומפתחות רכב

אלכוהול משפיע על מגוון רחב של כישורי נהיגה, בנוסף נהיגה תחת השפעת אלכוהול יכולה לגרור התנהגויות נוספות שיכולות לסכן את הנהג ויושבי הרכב. לקריאה בהרחבה היכנסו לפוסט.

תרופות

כמובן שתלוי איזה תרופה נלקחה, חשוב לקרוא את העלון לצרכן לפני לקיחת התרופה אם בכוונתך לנהוג. כנסו לכתבה וקראו את הפרטים המלאים בנושא.