למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה? | Ask רלב"ד

למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה?

מלבד הנהג שכמובן חל עליו איסור לנהוג לאחר ששתה אלכוהול, גם ל"ממונה על הרכב" אסור גם כן להימצא שיכור לצד נהג הרכב.

לפי תקנות התעבורה סעיף 64ב.  (א)  "ממונה על הרכב" הוא אחד מאלה:

(1)   מי שעוסק בהוראת נהיגה (מורה לנהיגה), בעת שהלומד נהיגה נוהג ברכב;

(2)   מי שיושב לצדו של נהג חדש ברכב, לצורך מילוי חובת הליווי לפי סעיפים
12א1 או 12א2;

יד עוצרת בקבוק שתיה

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

אישה נוהגת יחפה ללא נעליים

האם מותר לנהוג בלי נעליים?

בתקנות התעבורה אין התייחסות לגבי נהיגה בלי נעליים, עם זאת קיימת התקנה הכללית לנהג ברכב שאומרת כך: הנוהג ברכב תק'

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.