למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה? | Ask רלב"ד

למי אסור להיות "שיכור" ברכב בזמן נסיעה?

מלבד הנהג שכמובן חל עליו איסור לנהוג לאחר ששתה אלכוהול, גם ל"ממונה על הרכב" אסור גם כן להימצא שיכור לצד נהג הרכב.

לפי תקנות התעבורה סעיף 64ב.  (א)  "ממונה על הרכב" הוא אחד מאלה:

(1)   מי שעוסק בהוראת נהיגה (מורה לנהיגה), בעת שהלומד נהיגה נוהג ברכב;

(2)   מי שיושב לצדו של נהג חדש ברכב, לצורך מילוי חובת הליווי לפי סעיפים
12א1 או 12א2;

יד עוצרת בקבוק שתיה

הרלב"ד עונה על כל השאלות הכי חשובות שלכם:

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

ידיים של נערה ממלאת טופס ירוק

איפה יש שאלות תאוריה לדוגמה?

מאגר השאלות והתשובות הרשמי למבחן נהיגה עיוני ממוחשב נמצא באתר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים: https://www.gov.il/he/Departments/DynamicCollectors/theoryexamhe_data

הרשמו לעידכונים שלנו

השאירו את הפרטים שלכם כדי להישאר מעודכנים בכל מה שבטוח בדרכים.