מי עדיף שישב במושב הקדמי ליד הנהג, תינוק או ילד בן 8?

שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

במקרה שבו חייבים להושיב ילד במושב שליד הנהג, ומתלבטים איזה בין הילדים להושיב ליד הנהג ואיזה במושב האחורי – יש למצוא הסדר ישיבה שיגרום לפחות היסח דעת עבור הנהג.

המקום הבטוח ביותר להושבת ילדים הוא המושב האחורי באמצע. כך עבור כל קבוצות גיל. הישיבה במושב האחורי בטוחה יותר גם עבור מבוגרים בעשרות אחוזים.

הדבר החשוב ביותר לבטיחות הילדים בנסיעה היא התקן ריסון (מושב בטיחות, בוסטר וכו') מותאם ומופעל נכון.

על הנהג לבחור לפני תחילת הנסיעה, בהסדר ישיבה בין מספר ילדים, אשר יגרום לפחות היסח דעת עבור הנהג (לדוגמה: צורך להסתובב אחורה מהווה היסח דעת).

משום שהמושב האמצעי האחורי הוא המקום הבטוח ביותר עבור כל הילדים המשתמשים בהתקני ריסון, יש לשים דגש על שימוש נכון בהתקני ריסון עצמם וגם על מניעת היסח דעת של הנהג.

משפחה ברכב עם חגורות בטיחות

הרלב"ד עונה על כל השאלות הכי חשובות שלכם:

האם המידע עזר לך?

לא קיבלת מענה מספיק או שיש לך שאלות נוספות? אנא פנה אלינו ונחזור אליך בהקדם.

עוד שאלות שאולי יעניינו אותך:

כל השאלות על פי נושאים

אייקון של רכב ומפתח שבדי

הכרת הרכב

מה זה ESP? מה זה ABS? איך בודקים לחץ אוויר בצמיגים? אילו סוגי אורות קיימים ברכב?
שאלות אלו ונוספות על עולם הרכב.

אייקון הולך רגל

הולכי רגל

איך בוחרים מקום בטוח לחצייה? מתי ילד יכול לחצות כביש לבד? איך חוצים כביש? איך בוחרים מסלול בטוח עם הילדים לבית הספר וחזרה הביתה?

seat-icon

מושבי בטיחות

איך מושיבים ילד במושב הקדמי? מתי צריך לעבור לסלקל? איזה מושב בטיחות מתאים לאיזה גיל? שאלות אלו ונוספות על מושבים וחגורות בטיחות.

אייקון מצבי חירום בנהיגה

מצבי חירום בנהיגה

מה עושים כשהולכים הברקסים? מה עושים כשצמיג מתפוצץ תוך כדי נהיגה? מה עושים במקרה של תאונה ללא נפגעים? אילו פרטים מחליפים במקרה של תאונה?

אייקון של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים

איפה מותר לרכוב? מאיזה גיל מותר לרכוב? כיצד בוחרים קסדה נכון? האם צריך רישיון כדי לרכוב? שאלות אלו ונוספות על עולם הרכיבה.

אייקון נהגים צעיים

נהגים צעירים

מה אחוז האלכוהול מותר בנהיגה? איפה יש שאלות תאוריה לדוגמה? בתקופת המלווה האם יש מגבלת נוסעים כמו בשאר תקופת הנהג החדש? האם מותר להשתמש בסלולרי בעמידה ברמזור?